Peter Poldauf

Peter Poldauf
>
bas

Členem Pražského filharmonického sboru je od března 2011. Do té doby působil jako sólista v operních divadlech i na koncertních pódiích. Věnuje se také pedagogické činnosti.

Biografie>

Zpěv vystudoval na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Profesionální kariéru započal v operetním divadle Nová Scéna, kde vytvořil např. postavu Josefa v rockové opeře Evangelium o Marii a nahrál ji také na kompaktním disku. V této době získal 2. cenu a Cenu diváka na festivalu populární písně Bratislavská lyra. Účinkoval v televizních pořadech a hrál v několika filmech.
V letech 1988–90 byl členem operního studia Národního divadla v Praze. Poté působil jako sólista v Divadle Jozefa Gregora Tajovského Banská Bystrica (Baldassare v Donizettiho Favoritce), ve Státní opeře Praha (Haly v Rossiniho Italce v Alžíru, Tom ve Verdiho Maškarním plese, Luther a Crespel v Hofmannových povídkách atd.)
V 1994 zpíval Kaifáše v české premiéře Jesus Christ Superstar A. L. Webbera a na jevišti ho ztvárnil celkem šestsetkrát. Jeho výkon v této roli byl také zaznamenán na nahrávce vydané na CD. S Filharmonií Brno a dirigentem C. Richterem účinkoval v Bernsteinově Mši na Pražském hradě, v Brně a v Passau. Zpíval na hudebních festivalech v Bratislavě a v Petrohradě. Vystupoval se Slovenskou filharmonií, se Zlínskou a Jihočeskou filharmonií.
Jako host vystupoval v operních domech v Brně, Liberci, Plzni, Ostravě, Ústí nad Labem, v Teplicích. Zpíval Komtura v Mozartově Donu Giovannim v letní staggioně ve Stavovském divadle v Praze.
13 let byl sólistou Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, kde vytvořil řadu rolí, mj. Kecala, Dona Alfonsa, Padreho Guardiina. Nadále zpívá roli Sarastra v Mozartově Kouzelné flétně na zájezdech do Německa.

>Vybíráme z členů souboru

Fotografie>
/* by Sinfin.cz */