Vyjádření k úmrtí šéfdirigenta České filharmonie pana Jiřího Bělohlávka

>

Zprávu o smrti Jiřího Bělohlávka jsme přijali s velkým zármutkem a rodině i všem blízkým vyjadřujeme hlubokou soustrast. S panem šéfdirigentem Bělohlávkem jsme pravidelně spolupracovali a absolvovali mnoho jedinečných a nezapomenutelných koncertů. Velmi jsme ctili a obdivovali jeho přístup k práci, dokonalou profesionalitu a preciznost, která byla pro něj tak typická. Odchodem Jiřího Bělohlávka jsme ztratili vzácného člověka, celosvětově uznávanou osobnost uměleckého světa, která bude nesmírně chybět nám všem.

Fotografie>
>Další článek

Rozhovor s hlavním sbormistrem Pražského filharmonického sboru Lukášem Vasilkem

6. 6. 2017 – Hudební server Opera Plus uveřejnil rozsáhlý rozhovor s hlavním sbormistrem Pražského filharmonického sboru Lukášem Vasilkem. K "přečtení online zde":http://operaplus.cz/kopie-vzdycky-horsi-nez-original-10-let-lukase-vasilka-u-prazskeho-filharmonickeho-sboru/

více
<Předchozí článek

Pražský filharmonický sbor vystoupí 31. května na festivalu Janáčkův máj

29. 5. 2017 – Ve středu 31. května bude Pražský filharmonický sbor hostem Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj. Nabídne tři nevšední díla 20. století, s nimiž je historie Pražského filharmonického sboru úzce spjata: Janáčkovy Hradčanské písničky, kantátu Hora tří světel Bohuslava Martinů a Svatbu Igora Stravinského. Program s Pražským filharmonickým sborem nastudoval jeho hlavní sbormistr Lukáš Vasilek. V sólových partech vystoupí např. Lucie Silkenová (soprán), Markéta Cukrová (mezzosoprán), Martin Slavík (tenor) či Jiří Brückler (baryton). Koncert se uskuteční v Domě kultury města Ostravy od 19.30 hodin.

více
/* by Sinfin.cz */